KURUMSAL
Hakkımızda
 
Birsüt Süt ve Gıda Mam. Ltd. Şti.

Birsüt Süt ve Gıda Mam. Ltd. Şti., Türkiye’nin en önemli peynir merkezi olan Konya da 3000 m² kapalı, 8000 m² açık alana sahip olan işletmesinde; modern makine, ekipman ve laboratuarları ile tecrübeli mühendis ve teknik elemanları ile, son derece hijnenik koşullarda kaliteli ve sağlıklı ürünler üreterek faaliyetini sürdürmektedir.

İşletmenin günlük kapasitesi 200 ton süt olup, halen 90 ton süt işlenmekte ve 50 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Birsüt Süt ve Gıda Mam. Ltd. Şti., Konya Merkezi, Çevre ilçe, kasaba ve köylerden toplanıp fabrikamıza getirilen sütler laboratuarımızda kontrolden geçtikten sonra üretime yönlendirilmektedir. Dolayısıyla işletmede çalışan personellerin yanısıra 3000 çiftçi ailesinin günlük sütlerini değerlendirmektedir. Bu sayede bu çiftçi ailelerin ekonomilerine katkı sağlanmaktadır.

Birsüt Süt ve Gıda Mam. Ltd. Şti. “Kalite ve Lezzette Son Nokta” ilkesiyle 2005 yılının Temmuz ayından itibaren Uluslararası Kalite Güvence sistemi ve Gıda güvenliği ISO 9001:2000- HACCP belgelerini de tescil ettirmiştir.

Sadece Beyaz Peynir ile başlanılan ürün çeşitleri 20 çeşide ulaşmıştır. Her geçen gün müşterilerimizin talepleri karşısında yeni ürünlerle ürün yelpazemizi 30 çeşide çıkarmayı  hedeflemektedir.

Birsüt Süt ve Gıda Mam. Ltd. Şti.’nin “Kalite ve Lezzette Son Nokta” ilkesiyle kaliteli ve lezzetli ürünler için her geçen gün teknolojik yatırımları devam etmektedir.

Dünyanın neresinde olursak olalım, vazgeçilmez besin kaynaklarından biri de süt ürünleridir. Süt gibi muhteşem bir nimetin,damak tadımızı süslediği süt ürünleri, peynir ve bunların çeşitleri asırlardır sofralarımızdadır.

Zamanın değişen koşullarına, toplumun ihtiyacına uygun olarak üretilen peynirde her zaman aranan kaliteli, lezzetli ve hijyenik olmasıdır.

Fabrikamızda Kalite ve lezzete verilen önem kadar temizliğe de önem verilmektedir. Bu amaçla hastalık yapıcı mikroorganizmaların ortadan kaldırılması için pastörizasyondan önce süt kaba partiküllerinden süzme işlemliyle ayrılır. Daha sonra Seperatör sistemi ile tam temizlik sağlanır ve pastörizasyon işlemi uygulanır.Ayrıca tam temizlik ve hijyen için gerekli C.I.P. sistemi de fabrikamızın temizliğinde önemli rol oynar.